Lisa kommentaar

Kliendikaartide uputus 21. sajandil? Päriselt ka või?!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Minu kehtivad kliendikaardid (seisuga 15. mai 2017. a.)

Teate, mis klots see siin pildil on? Need on minu kõik kehtivad kliendikaardid, taustaks üks kaartidest, et saaksite paremini aimu paki kõrgusest.

Koristasin riiuleid ja rahakotti, otsides taga tegelikult ühtainumast kaarti. Sest pahatihti on kaupmeestel see komme, et kui lähed midagi ostma, siis võid kliendibaasis ju olla, aga kui kaarti kaasas ei ole, siis soodustust ei saa. Punkt.

Ja sooritad siis selle spontaanse ostu, kuna sattusid juhtumisi poodi X, mida külastad vahel, aga mitte igal nädalal, täishinnaga – hoolimata sellest, et oled tegelikult “kallis klient” ja puha.

Teisest küljest on igasuguste ID-kaardi põhiste lahendustega sinu tarbimismustrid kergemini jälgitavad ja rahaks tehtavad. Kas ma tahan soovitusi stiilis “kui ostsid toote X, võib sulle meeldida ka toode Y”? Kas ma tahan, et minu tarbimimustrid moodustavad suurandmestikus ühe etteaimatava andmerea?

Nali on aga selles, et ka siit kohmakast pakist moodustub see andmerida. Nii et, tegelikult saaks lihtsalt ID-kaardiga hakkama küll, sellest ei muutuks miskit. Ainult tengelpung oleks pisut kergem ja spontaansed ostud oleks “kalli kliendi” väärilised.

Hakkan edaspidi jälgima, kas mõni siin pakis olevatest toodete ja teenuste pakkujatest suudab siduda kliendiandmed ID-kaardi vm identideedipõhise lahendusega. Saaks selle “kaupmeeste häbipaki” ehk natukegi madalamaks. Edumeelsematest tegijatest annan hea meelega märku siin postituse sabas.

15.05.17. maha läheb Pesapuu, sest sealt öeldi kenasti, et nad ongi läinud isikut tõendava dokumendi peale üle oma klientide tuvastamisel.

Samuti lahkub pakist CoffeeIN, kuna ma ei joo juba aastaid kohvi ega nüüd mõnda aega ka kakaod (mida sai viimati neilt ostetud). Topsiga kuuma joogi kaasaostmine ei ole pealegi minusuguse meister-lödistaja jaoks.

Üks vana Bauhofi meistriklubi kaart meie armastatud meesnäitlejate pildiga – no see lihtsalt ikkagi ei kehti juba kolm aastat, aga oli ebaõiglaselt pakis.

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: